Rewrite letters from the image.
 
 
detail

MiNiGRANTY Veolia jsou rozděleny

Již jedenáct let poskytuje společnost 1. SčV, a.s. svým zaměstnancům možnost účastnit se projektu MiNiGRANTY a získat tak finanční podporu na veřejně prospěšný projekt, který realizuje ve svém volném čase. 

„Tento program běží pod záštitou Nadačního fondu Veolia a zaměstnanci mohou získat maximální podporu 50 tisíc korun. Za jedenáct let jeho trvání podpořila naše společnost 52 projektů za téměř 2 mil. korun.“ uvedla Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí 1. SčV, a.s.

Škála oblastí, ve kterých zaměstnanci, ve svém volném čase pomáhají, je velmi pestrá. Jsou to zejména volnočasové aktivity dětí a mládeže, pomoc handicapovaným, či podpora biodiverzity a ochrana životního prostředí. V letošním roce uspělo za 1. SčV, a.s. se svou žádostí celkem šest projektů, mezi které bylo rozděleno 230 tis. Kč.
Finanční podporu například získal projekt na založení lipové aleje v bezprostřední blízkosti města Příbrami. Její založení bude plnit jak estetickou, krajinotvornou a ekologickou činnost tak i rekreační. Dalším podpořeným projektem je zajištění jezdeckého vybavení pro hipoterapii včetně úpravy jízdárenského povrchu Tento příspěvek putuje příbramskému Jezdeckému klubu Club F. Díky podpoře se speciálního kola dočká devítiletý chlapec s diagnostikovanou poruchou autistického spektra. Speciální kolo s ručním a el. pohonem si za získané prostředky může pořídit kolega po úrazu páteře, který se tak bude moci vrátit ke svému koníčku. V obci Nehvizdy se mladí fotbalisté mohou těšit na nové dresy a příbramští skauti již letošní léto postaví nová tee-pee.
„Každým rokem je stále složitější vybrat z podaných žádostí ty nejpotřebnější, jelikož jejich počet stále přibývá. Zároveň to ale svědčí o tom, že nikomu z nás není lhostejné prostředí, ve kterém žijeme.“ doplnila Blaszczyková.

Úspěšným žadatelům, kteří se zúčastnili slavnostního vyhlášení v příbramské restauraci Atollo, předala MiNiGRANT ředitelka Nadačního fondu Veolia Mgr. Vendula Valentová a generální a finanční ředitel 1.SčV, a.s. Ing. Ivan Eis.


Podpořené projekty

Jitka Bulinová
, vedoucí laboratoře
Podpořena organizace: JUNÁK-Český skaut, středisko Clan Hiawatha, 6.oddíl, Příbram, z.s.
Projekt: Nová Tee-pee pro skautský letní tábor v přírodě.
Podpora: 50 000 Kč

Bohumil Černý
, manažer útvaru nákupu a logistiky
Realizuje vlastní projekt
Projekt: Kolo pro Jakuba
Podpora: 31 690 Kč

David Jelínek, vedoucí střediska provozu, údržby a staveb Říčany
Realizuje vlastní projekt
Projekt: Založení lipové aleje Bohutín-Příbram
Podpora: 50 000 Kč

Libuše Máchová, referent technické dokumentace
Podpořena organizace: Jezdecký klub Club F, z.s.
Projekt: Jezdecké vybavení pro hiporehabilitaci a úprava jízdárenského povrchu
Podpora: 22 000 Kč

Miroslav Stejskal, vedoucí střediska Sedlčany
Realizuje vlastní projekt
Projekt: Na kole se projedu rodným krajem i po úrazu páteře.
Podpora: 50 000 Kč

Angelika Stejskalová, referent zákaznického centra
Podpořena organizace: AFK Nehvizdy z.s.
Projekt: Nové dresy + pomůcky na trénování pro malé fotbalisty
Podpora: 25 000 Kč

redakce, 15. 6. 2018
Doporučujeme:

Zabezpečte své vodoměry před mrazem

S příchodem prvních mrazíků upozorňují vodohospodáři odběratele na zabezpečení vodoměrů a vodovodních přípojek. Lze tak předejít jejich poškození.

více »

Rekonstrukce úpravny vody Hvězdička v Příbrami je dokončena

Pro odběratele pitné vody v Příbrami a v okolních obcích mají místní vodohospodáři dobrou zprávu. V červenci tohoto roku byla totiž, po více než rok a půl trvající přestavbě, dokončena celková rekonstrukce a modernizace úpravny vody Hvězdička.

více »

Ceny vody se nemění ani v regionu spravovaném 1. SčV

Vodárenská společnost 1. SčV, a.s. provozuje několik desítek různých lokalit, z nichž každá má svoji vlastní kalkulaci vodného a stočného. Tyto kalkulace se navzájem velmi liší, protože vycházejí ze zcela rozdílných vstupních podmínek (rozsah, stáří a kvalita vodovodní a kanalizační sítě, typ a vzdálenost zdroje pitné vody, množství napojených obyvatel atd.).

více »

Veolia se zaměřila na inovaci v oblasti síťových řešení pro řízení měst a vyvinula tři nové aplikace

Veolia se zaměřila na inovaci v oblasti síťových řešení pro řízení měst a vyvinula tři nové aplikace: Urban Board pro volené zástupce, Urban Pulse pro obyvatele měst a Urban Hypervision Systems pro provozovatele komunálních služeb. Tyto digitální aplikace zvyšují výkonnost městských infrastruktur a přispívají k vyšší kvalitě života obyvatel. Veolia, jež je předním francouzským aktérem v oblasti „internetu věcí“ (anglicky „Internet of Things“, v informatice se takto označuje propojení vestavěných zařízení s internetem), spravuje síť čítající více než 1,8 milionu připojených objektů a má špičkové postavení v oblasti managementu propojených dat.

více »

Další úspěch pro skupinu VEOLIA v Polsku

Společnost PWiK ze skupiny Veolia zvítězila v koncesním řízení na provoz vodohospodářského majetku města Woźniki v Polsku na 14 let. Součástí závazku budoucího provozovatele je i smluvní investice ve výši 4 mil. Kč a PWiK bude nově poskytovat služby pro téměř 10 tis. obyvatel města.

více »

Veolia se zapojila do programu Orange Fab Force a podporuje vznik nových nápadů pro chytrá města

Program Orange Fab Force pomáhá od roku 2013 startupům v Silicon Valley v jejich obchodním rozvoji a vývoji inovativních produktů a služeb. Veolia se zapojila do tohoto programu, aby mohla podporovat vznik nových nápadů, které učiní města inteligentnějšími.

více »

Světový den vody se blíží!

22. březen je již více než 20 let označován jako Světový den vody. Řada vodárenských společností tedy využívá tohoto dne k uspořádání zajímavých akcí pro široku veřejnost. Pojďme se podívat, z čeho můžeme letos vybírat. Akce se konají nejen 22.3., ale také v následujících týdnech.

více »

APROVAK ČR přivítal nové členy

Asociace provozovatelů vodovodů a kanalizací ČR (APROVAK ČR) sdružuje v tuto chvíli devět českých a moravských provozních společností. Nově mezi členy asociace patří Středočeské vodárny, Vodárna Plzeň a 1. SčV.

více »

Představujeme členy: 1.SčV, a.s

1.SčV, a.s., se zabývá výrobou a distribucí pitné vody, odváděním a čištěním odpadních vod, prováděním stavebních děl a poskytováním služeb v oblasti vodního hospodářství. Společnost zajišťuje výrobu a distribuci pitné vody pro celkem 110 071 obyvatel v okresech Příbram, Sedlčany, Mníšek pod Brdy, Praha západ a Praha východ.

více »