Již jedenáct let poskytuje společnost 1. SčV, a.s. svým zaměstnancům možnost účastnit se projektu MiNiGRANTY a získat tak finanční podporu na veřejně prospěšný projekt, který realizuje ve svém volném čase.
„Tento program běží pod záštitou Nadačního fondu Veolia a zaměstnanci mohou získat maximální podporu 50 tisíc korun. Za jedenáct let jeho trvání podpořila naše společnost 52 projektů za téměř 2 mil. korun.“ uvedla Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí 1. SčV, a.s.
Škála oblastí, ve kterých zaměstnanci, ve svém volném čase pomáhají, je velmi pestrá. Jsou to zejména volnočasové aktivity dětí a mládeže, pomoc handicapovaným, či podpora biodiverzity a ochrana životního prostředí. V letošním roce uspělo za 1. SčV, a.s. se svou žádostí celkem šest projektů, mezi které bylo rozděleno 230 tis. Kč.
Finanční podporu například získal projekt na založení lipové aleje v bezprostřední blízkosti města Příbrami. Její založení bude plnit jak estetickou, krajinotvornou a ekologickou činnost tak i rekreační. Dalším podpořeným projektem je zajištění jezdeckého vybavení pro hipoterapii včetně úpravy jízdárenského povrchu Tento příspěvek putuje příbramskému Jezdeckému klubu Club F. Díky podpoře se speciálního kola dočká devítiletý chlapec s diagnostikovanou poruchou autistického spektra. Speciální kolo s ručním a el. pohonem si za získané prostředky může pořídit kolega po úrazu páteře, který se tak bude moci vrátit ke svému koníčku. V obci Nehvizdy se mladí fotbalisté mohou těšit na nové dresy a příbramští skauti již letošní léto postaví nová tee-pee.
„Každým rokem je stále složitější vybrat z podaných žádostí ty nejpotřebnější, jelikož jejich počet stále přibývá. Zároveň to ale svědčí o tom, že nikomu z nás není lhostejné prostředí, ve kterém žijeme.“ doplnila Blaszczyková.
Úspěšným žadatelům, kteří se zúčastnili slavnostního vyhlášení v příbramské restauraci Atollo, předala MiNiGRANT ředitelka Nadačního fondu Veolia Mgr. Vendula Valentová a generální a finanční ředitel 1.SčV, a.s. Ing. Ivan Eis.
Podpořené projekty
Jitka Bulinová, vedoucí laboratoře
Podpořena organizace: JUNÁK-Český skaut, středisko Clan Hiawatha, 6.oddíl, Příbram, z.s.
Projekt: Nová Tee-pee pro skautský letní tábor v přírodě.
Podpora: 50 000 Kč
Bohumil Černý, manažer útvaru nákupu a logistiky
Realizuje vlastní projekt
Projekt: Kolo pro Jakuba
Podpora: 31 690 Kč
David Jelínek, vedoucí střediska provozu, údržby a staveb Říčany
Realizuje vlastní projekt
Projekt: Založení lipové aleje Bohutín-Příbram
Podpora: 50 000 Kč
Libuše Máchová, referent technické dokumentace
Podpořena organizace: Jezdecký klub Club F, z.s.
Projekt: Jezdecké vybavení pro hiporehabilitaci a úprava jízdárenského povrchu
Podpora: 22 000 Kč
Miroslav Stejskal, vedoucí střediska Sedlčany
Realizuje vlastní projekt
Projekt: Na kole se projedu rodným krajem i po úrazu páteře.
Podpora: 50 000 Kč
Angelika Stejskalová, referent zákaznického centra
Podpořena organizace: AFK Nehvizdy z.s.
Projekt: Nové dresy + pomůcky na trénování pro malé fotbalisty
Podpora: 25 000 Kč
S příchodem prvních mrazíků upozorňují vodohospodáři odběratele na zabezpečení vodoměrů a vodovodních přípojek. Lze tak předejít jejich poškození.
Pro odběratele pitné vody v Příbrami a v okolních obcích mají místní vodohospodáři dobrou zprávu. V červenci tohoto roku byla totiž, po více než rok a půl trvající přestavbě, dokončena celková rekonstrukce a modernizace úpravny vody Hvězdička.
Vodárenská společnost 1. SčV, a.s. provozuje několik desítek různých lokalit, z nichž každá má svoji vlastní kalkulaci vodného a stočného. Tyto kalkulace se navzájem velmi liší, protože vycházejí ze zcela rozdílných vstupních podmínek (rozsah, stáří a kvalita vodovodní a kanalizační sítě, typ a vzdálenost zdroje pitné vody, množství napojených obyvatel atd.).
Veolia se zaměřila na inovaci v oblasti síťových řešení pro řízení měst a vyvinula tři nové aplikace: Urban Board pro volené zástupce, Urban Pulse pro obyvatele měst a Urban Hypervision Systems pro provozovatele komunálních služeb. Tyto digitální aplikace zvyšují výkonnost městských infrastruktur a přispívají k vyšší kvalitě života obyvatel. Veolia, jež je předním francouzským aktérem v oblasti „internetu věcí“ (anglicky „Internet of Things“, v informatice se takto označuje propojení vestavěných zařízení s internetem), spravuje síť čítající více než 1,8 milionu připojených objektů a má špičkové postavení v oblasti managementu propojených dat.
Společnost PWiK ze skupiny Veolia zvítězila v koncesním řízení na provoz vodohospodářského majetku města Woźniki v Polsku na 14 let. Součástí závazku budoucího provozovatele je i smluvní investice ve výši 4 mil. Kč a PWiK bude nově poskytovat služby pro téměř 10 tis. obyvatel města.
Program Orange Fab Force pomáhá od roku 2013 startupům v Silicon Valley v jejich obchodním rozvoji a vývoji inovativních produktů a služeb. Veolia se zapojila do tohoto programu, aby mohla podporovat vznik nových nápadů, které učiní města inteligentnějšími.
22. březen je již více než 20 let označován jako Světový den vody. Řada vodárenských společností tedy využívá tohoto dne k uspořádání zajímavých akcí pro široku veřejnost. Pojďme se podívat, z čeho můžeme letos vybírat. Akce se konají nejen 22.3., ale také v následujících týdnech.
Asociace provozovatelů vodovodů a kanalizací ČR (APROVAK ČR) sdružuje v tuto chvíli devět českých a moravských provozních společností. Nově mezi členy asociace patří Středočeské vodárny, Vodárna Plzeň a 1. SčV.
1.SčV, a.s., se zabývá výrobou a distribucí pitné vody, odváděním a čištěním odpadních vod, prováděním stavebních děl a poskytováním služeb v oblasti vodního hospodářství. Společnost zajišťuje výrobu a distribuci pitné vody pro celkem 110 071 obyvatel v okresech Příbram, Sedlčany, Mníšek pod Brdy, Praha západ a Praha východ.