Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Ministr zemědělství Marian Jurečka oznámil personální změny ve vedení resortu

Ministr zemědělství Marian Jurečka provedl po svém nástupu několik personálních změn ve vedení resortu.

Prvním náměstkem zodpovědným za správní úsek byl jmenován JUDr. Jiří Jirsa, MEPP, Ph.D., který doposud působil v Evropském parlamentu. Nahradil tak ve funkci Jana Sixtu.

Náměstkem ministra pro úsek komodit, výzkumu a poradenství se stal Ing. Jindřich Šnejdrla, který na Ministerstvo přichází z postu viceprezidenta Agrární komory. Tento post doposud zastával Stanislav Kozák.

Odvolán z funkce byl i náměstek pro ekonomický úsek Miroslav Hladík, kterého dočasně zastoupí vrchní ředitel ekonomické sekce Ing. Jiří Havlíček.

Novým ředitelem odboru komunikace a tiskovým mluvčím resortu se stal Hynek Jordán
, který přechází na resort zemědělství z Ministerstva školství.

Ministr Jurečka rovněž až do odvolání pozastavil vypisování a přidělování veškerých veřejných zakázek a výběrových řízení, stejně jako uzavírání nových smluv, které přesahují částku 500 tisíc korun. Podklady k těmto zvažovaným smluvním vztahům budou opětovně předloženy k rozhodnutí na poradu ministra, v neodkladných případech ke schválení ministra, a teprve poté bude rozhodnuto o dalším postupu.

„Nepřicházím na resort dělat personální zemětřesení. Změn není mnoho. Mým cílem je vytvořit tým kompetentních odborníků, kterým plně důvěřuji. Stojí před námi složité úkoly a já věřím, že tito lidé je zvládnou,“ uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka.

MZe, 26. 2. 2014
Doporučujeme:

Modrá zpráva byla zveřejněna

Zpráva o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2014 přináší souhrnnou informaci například o hospodaření s vodami, ochraně povrchových i podzemních vod a ochraně před povodněmi. Takzvanou Modrou zprávu připravují Ministerstva zemědělství a životního prostředí každoročně.

více »

Ministr zemědělství Marian Jurečka se ujal funkce

Marian Jurečka se dnes dopoledne ujal funkce ministra zemědělství. Stalo se tak za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky den poté, co Marian Jurečka převzal jmenovací dekret od prezidenta Miloše Zemana.

více »