Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s., zahájila ve čtvrtek 1. června 2017 rekonstrukci stávající Úpravny vody Tlumačov. V letech 2017 a 2018 investuje celkem 80 milionů korun nad rámec ročního nájemného do intenzifikace technologie úpravy pitné vody.
ÚV Tlumačov zásobuje přibližně 48 800 obyvatel – západní polovinu města Zlína, Kudlov, Otrokovice, Napajedla, Tlumačov, Machovou, Mysločovice, Hostišovou, Rackovou, Sazovice, Tečovice, Lhotku, Chlum, Žlutavu, Halenkovice, Spytihněv, Pohořelice, Oldřichovice, Karlovice, Komárov, Lhotu u Malenovic, Salaš, Bohuslavice u Zlína, Šarovy, Březnici a Jaroslavice pitnou vodou, která je jímána ze studní a hydrogeologických vrtů v oblasti dvou území: Tlumačovský les a Kvasice-Štěrkoviště.
Investice bude směřovat do doplnění ozonizace a filtrace vody přes aktivní uhlí do procesu úpravy vody. Díky tomu dojde k výraznému zlepšení senzorických vlastností dodávané pitné vody (pach a chuť). Dojde také k efektivnějšímu zachycování i dalších cizorodých látek, včetně léčiv a pesticidů. Výsledkem bude také snížení produkce kalu a zvýšení automatizace provozu.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s., realizuje tuto investici nad rámec běžného nájemného, jež platí vlastnické společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a. s., a které činí od roku 2004 do roku 2017 částku 1,3 miliardy korun.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. bude od 1.ledna 2019 ve všech provozovaných oblastech na Olomoucku uplatňovat cenu za vodné a stočné bez DPH 73,92 Kč/m3 a ve všech provozovaných oblastech na Prostějovsku cenu za vodné a stočné bez DPH 77,99 Kč/m3.
Společnost Moravská vodárenská uvedla do zkušebního provozu zrekonstruovanou úpravnu vody v Tlumačově. Nově využité technologie aktivního uhlí a ozonu zajistily to nejefektivnější odstraňování cizorodých látek včetně zbytků pesticidů. Ty se nyní ve vodě z Tlumačova v laboratorně měřitelné míře nevyskytují.
I letos si mohou odběratelé společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., usnadnit život pokud využijí služby společnosti UNITED ASSISTANCE, a.s. Pro hlášení nouzových situací spojených s únikem vody za vodoměrem a poradenstvím s únikem vody můžete společnost UNITED ASSISTANCE, a.s. kontaktovat na bezplatné lince 800 44 22 33.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., provozovatel vodovodů a kanalizací na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku Vás u příležitosti oslav Světového dne vody srdečně zve na Den otevřených dveří, který se bude konat v pondělí 19. března 2018 v odpoledních hodinách.
Zlínský kraj má k dispozici 13 čističek, které mají schopnost zachytit a akumulovat odpadní vody i při intenzivních srážkách. Čističky mají dešťové zdrže, kterými jsou schopny zachytit nadměrný přítok vody po začátku deště. Město Zlín má navíc k dispozici až tři dešťové zdrže o celkovém objemu 4500 m3 a k tomu i 27,5 kilometrů dešťových stok.
Koncem dubna spustila MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. (MOVO) pro zákazníky nový zákaznický portál a pro všechny zákazníky a spotřebitele také novou mobilní aplikaci. Kromě modernějšího vzhledu a lepší přehlednosti mají uživatelé nově možnost platit faktury online pomocí platební karty VISA a MasterCard nebo přes platební tlačítko, které funguje jako odkaz do internetového bankovnictví s předvyplněným příkazem.
Za podpory při několikaměsíčních jednáních o reálných možnostech vylepšení podmínek provozní smlouvy, kterou poskytli primátor Statutárního města Zlín Miroslav Adámek a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, podepsaly dne 2. května 2017 společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. a MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ a.s. dodatek k tzv. provozní smlouvě, která přinese do VaKu Zlín dalších 13 milionů korun ročně.
Na Zlínsku se v těchto dnech dokončuje pravidelné hubení hlodavců probíhající 2x ročně. Deratizace již proběhla v Otrokovicích, Napajedlech, Vizovicích, Luhačovicích, Valašských Kloboukách, Slavičíně, Brumově-Bylnici a v dalších menších obcích. Ve Zlíně deratizace skončí 26. dubna.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. (dále jen MOVO) se letos poprvé zapojila do akce "Ukliďme Česko" zaměřené na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody a města. Generálním partnerem celé akce je Nadační fond Veolia.
Ve dnech 16. až 17. března proběhne v kongresovém sále Hotelu Moskva ve Zlíně již 21. ročník mezinárodní vodohospodářské konference VODA ZLÍN 2017, kterou pořádají společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. a společnost VODING HRANICE, pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, Sdružení SOVAK a primátora statutárního města Zlín.
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. vyhlásila soutěž pro školní družiny základních škol s názvem Příběh vody, která právě probíhá.
Veolia se zaměřila na inovaci v oblasti síťových řešení pro řízení měst a vyvinula tři nové aplikace: Urban Board pro volené zástupce, Urban Pulse pro obyvatele měst a Urban Hypervision Systems pro provozovatele komunálních služeb. Tyto digitální aplikace zvyšují výkonnost městských infrastruktur a přispívají k vyšší kvalitě života obyvatel. Veolia, jež je předním francouzským aktérem v oblasti „internetu věcí“ (anglicky „Internet of Things“, v informatice se takto označuje propojení vestavěných zařízení s internetem), spravuje síť čítající více než 1,8 milionu připojených objektů a má špičkové postavení v oblasti managementu propojených dat.
Každý zaměstnanec skupiny Veolia se může jednou za rok na jaře ucházet o finanční podporu ve prospěch projektu, který má veřejně prospěšný charakter a na jehož realizaci se podílí ve volném čase jako dobrovolník. Letošní již 9. ročník oslovil také 19 dobrovolníků ze společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., kteří podali svou žádost o MiNiGRANT® VEOLIA. Ve výběrovém řízení pak získalo grant 10 z nich.
Borås, druhé největší město na západě Švédska, pověřilo Veolii vyprojektováním a vybudováním inovativního provozního závodu na čištění odpadních vod s využitím nejmodernějších technologií. Tato exemplární čistírna odpadních vod bude vzorem hodným následování, pokud jde o energetickou účinnost a ohleduplný přístup k životnímu prostředí.
Je naprosto nezbytné omezit dopad produkce břidlicového plynu a ropy na životní prostředí. Americká společnost Antero Resources proto pověřila Veolii zpracováním veškeré užitkové vody ve svých provozech v Apalačských horách (Západní Virginie, USA).
Společnost PWiK ze skupiny Veolia zvítězila v koncesním řízení na provoz vodohospodářského majetku města Woźniki v Polsku na 14 let. Součástí závazku budoucího provozovatele je i smluvní investice ve výši 4 mil. Kč a PWiK bude nově poskytovat služby pro téměř 10 tis. obyvatel města.
Program Orange Fab Force pomáhá od roku 2013 startupům v Silicon Valley v jejich obchodním rozvoji a vývoji inovativních produktů a služeb. Veolia se zapojila do tohoto programu, aby mohla podporovat vznik nových nápadů, které učiní města inteligentnějšími.
22. březen je již více než 20 let označován jako Světový den vody. Řada vodárenských společností tedy využívá tohoto dne k uspořádání zajímavých akcí pro široku veřejnost. Pojďme se podívat, z čeho můžeme letos vybírat. Akce se konají nejen 22.3., ale také v následujících týdnech.