Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Zaměstanci SčVK pomáhají formou firemního dobrovolnictví

Zaměstnanci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. mají každoročně možnost pomoci okolnímu prostředí formou firemního dobrovolnictví. Leckdy se tak pomůže neziskovým organizacím, které již nemusí shánět peníze pro realizaci drobných projektů. 

Společnost v rámci firemního dobrovolnictví uvolní zaměstnance společnosti, ale i techniku nutnou pro vykonání jednotlivých prací.

Vedení společnosti zavedlo firemní dobrovolnictví ve firmě v roce 2008 a záleželo jen na zaměstnancích, zda se najdou dobrovolníci, kteří mají chuť pomoci. První akcí byla pomoc 12 dobrovolníků z řad zaměstnanců společnosti občanskému sdružení pro duševně nemocné Fokus. Vodohospodáři přijali roli stěhováků. Pomocí svých sil a dopravních prostředků společnosti pomohli přemístit veškeré zařízení Fokusu ze sídla v ústecké části Střekov do nových prostor ve Vaňově. Od této akce pomohli zaměstnanci zdravotně postiženým lidem z občanského sdružení D.R.A.K. při organizaci adventní akce, dětem z kojeneckého ústavu v Mostě uspořádali odpoledne – oslavu Dne dětí. Pro seniory z Turnova mají zaměstnanci každoročně připraven výlet, kterého se díky pomoci pracovníků SčVK mohou zúčastnit i vozíčkáři. Velmi často, téměř pravidelně v období jara, pomáhají dobrovolníci s úklidem venkovních prostor po zimě. Uklízeli zahradu a dětské hřiště v Mateřské škole Čtyřlístek v Novosedlicích a v dětském domově na Českolipsku. V letošním roce natírali venkovní altány a připravili záhony k sadbě v libereckém domově seniorů. V rámci dobrovolnických projektů není opomenuta ani bezpečnost potřebných. V Jilemnici pro bezpečnost dětí vybudovali zaměstnanci SčVK parkoviště přímo u mateřské školy.

Společnost SčVK upřednostňuje pomoc potřebným prostřednictvím firemního dobrovolnictví před jednorázovou finanční pomocí. Zaměstnanci společnosti se objevují v roli dobrovolníků bez ohledu na profesi a věk v celé oblasti, kde SčVK působí. Ročně se jedná o čtyři až pět akcí, některé se již staly tradicí a pravidelně se opakují.

Firemní dobrovolnictví je v dnešní době velmi frekventovaným pojmem. Jedná se o dobrovolnou pomoc firem neziskovému sektoru – firmy uvolní na určitý čas své pracovníky (případně techniku) a umožní jim pomoci potřebným. Díky kontaktu s hendikepovanými lidmi a okamžitými viditelnými výsledky je tato forma pomoci ve světě jednou z nejoblíbenějších filantropických aktivit.

Firemní dobrovolnictví je forma pomoci okolnímu prostředí, ve kterém společnost působí. Vytváří příležitost pro dobré skutky a radost ze sdílení, která k dobrovolnictví neodmyslitelně patří. Prostřednictvím jednotlivých akcí má společnost možnost vlastními silami pomoci potřebným. 

redakce, 8. 9. 2016
Doporučujeme:

SčVK: Řešení nouzových situací

Společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. nabízí svým smluvním zákazníkům zdarma službu pro řešení nouzových situací spojených s únikem vody. Za první dva roky fungování Asistenční služby byla pomoc poskytnuta ve 269 případech a refundace vyplacena 55 zákazníkům.

více »

Křesadla 2017 jsou předána

Šest dobrovolníků Libereckého kraje obdrželo včera, 5. prosince na slavnostním večeru v Kulturním domě Crystal v České Lípě ocenění KŘESADLO 2017. Hostitelem letošního ročníku se poprvé stalo město Česká Lípa, organizátorem Dobrovolnické centrum Adra a partnerem byla již po sedmé společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK). 

více »

SčVK: Zákazníci jsou se službami vodohospodářů spokojeni

V průběhu měsíce října byli zákazníci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) Ústeckého i Libereckého kraje telefonicky kontaktováni s dotazy na spokojenost s vodárenským servisem.

více »

Mapa kvality vody na stránkách společnosti

Máte zájem vědět jaká je kvalita vody přímo ve Vaší lokalitě? Váš dodavatel pitné vody společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. připravil pro své zákazníky nový způsob zobrazení kvalitativních ukazatelů dodávané pitné vody.

více »

Veolia se zaměřila na inovaci v oblasti síťových řešení pro řízení měst a vyvinula tři nové aplikace

Veolia se zaměřila na inovaci v oblasti síťových řešení pro řízení měst a vyvinula tři nové aplikace: Urban Board pro volené zástupce, Urban Pulse pro obyvatele měst a Urban Hypervision Systems pro provozovatele komunálních služeb. Tyto digitální aplikace zvyšují výkonnost městských infrastruktur a přispívají k vyšší kvalitě života obyvatel. Veolia, jež je předním francouzským aktérem v oblasti „internetu věcí“ (anglicky „Internet of Things“, v informatice se takto označuje propojení vestavěných zařízení s internetem), spravuje síť čítající více než 1,8 milionu připojených objektů a má špičkové postavení v oblasti managementu propojených dat.

více »

Veolia recykluje užitkovou vodu v Apalačských horách

Je naprosto nezbytné omezit dopad produkce břidlicového plynu a ropy na životní prostředí. Americká společnost Antero Resources proto pověřila Veolii zpracováním veškeré užitkové vody ve svých provozech v Apalačských horách (Západní Virginie, USA).

více »

Další úspěch pro skupinu VEOLIA v Polsku

Společnost PWiK ze skupiny Veolia zvítězila v koncesním řízení na provoz vodohospodářského majetku města Woźniki v Polsku na 14 let. Součástí závazku budoucího provozovatele je i smluvní investice ve výši 4 mil. Kč a PWiK bude nově poskytovat služby pro téměř 10 tis. obyvatel města.

více »

Veolia se zapojila do programu Orange Fab Force a podporuje vznik nových nápadů pro chytrá města

Program Orange Fab Force pomáhá od roku 2013 startupům v Silicon Valley v jejich obchodním rozvoji a vývoji inovativních produktů a služeb. Veolia se zapojila do tohoto programu, aby mohla podporovat vznik nových nápadů, které učiní města inteligentnějšími.

více »

Světový den vody se blíží!

22. březen je již více než 20 let označován jako Světový den vody. Řada vodárenských společností tedy využívá tohoto dne k uspořádání zajímavých akcí pro široku veřejnost. Pojďme se podívat, z čeho můžeme letos vybírat. Akce se konají nejen 22.3., ale také v následujících týdnech.

více »